web-archive-it.com » IT » F » FIDAL.IT

Total: 1952

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    2009 Cesana Sara 2008 Cesana Camilla 2005 Cesana Giulia 2009 Cesans Giulia 2009 Dante Martina 2007 Forgia Angelica 2007 Fornasier Elisa Maria 2006 Genova Valentina 2004 Gottifredi Camilla 2009 Izzo Bianca 2008 Lamberti Sofia 2005 Malossini Vera 2005 Malossini Micol 2008 Pavone Bianca 2008 Puledda Nicole 2009 Riva Erica 2005 Scalabrini Elisa 2007 Smilardi Greta 2008 Tanca Vanessa 2009 Tartarelli Emma 2005 Ventruti Veronica 2008 Villa Virginia 2009 Zaccaria Noemi 2008 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Airoldi Alessandro 2007 Arosio Cristian 2008 Bagnoli Edoardo 2005 Bianchini Iacopo 2008 Bianchini Filippo 2007 Caccialanza Samuele 2009 Calice Mattia 2007 Capelli Riccardo 2009 Castoldi Andrea 2007 Cecchetti Stefano 2009 Cirillo Riccardo Giovanni 2009 Di Francesco Edoardo 2005 Duoccio Gianluca 2008 Fumagalli Matteo 2008 Gariboldi Andrea 2004 Gottifredi Francesco 2006 Luzi Thomas 2007 Marchetti Pietro 2008 Mauri Carlo 2007 Mileto Federico 2005 Miretta Riccardo 2006 Perego Matteo 2008 Pozzati Andrea 2004 Semplici Davide 2006 Sirotti Giacomo 2009 Strada Davide 2006 Strada Michele 2009 Tilli Matteo 2007 Valenti Claudio 2005 Valenti Nicolo 2009 Ventruti Gabriele 2006 Ventruti Stefano 2008 Vertemati Stefano 2008 Villa Matteo 2008 Zanon Giacomo 2007 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Arosio Anna 2002 Caccialanza Camilla 2002 Di Pasquale Valeria 2002 Ferrari Sofia 2003 Fornasioer Benedetta 2003 Meroni Sara 2003 Riva Lisa 2002 Rocco Viscontini Elisa 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Ballario Mattia 2003 Barzaghi Riccardo 2003 Castoldi Matteo 2002 Cesana Andrea 2003 Chirola Lorenzo 2002 Cirafici Matteo 2003 Lissoni Marco 2003 Magrin Davide 2003 Marchetti Enea 2003 Mariani Matteo 2003 Terzani Leonardo 2002 Tremolada Davide 2003 Allieve AF Cognome Nome Anno D antino Fabiola 1999 Mazzolari Noemi 1999 Orsi Francesca 1998 Allievi AM Cognome Nome Anno Barbati Francois Rene 1998 Dassi Alberto 1999 Giagnorio Simone 1998 Meroni Dario 1999 Peduzzi Filippo 1998 Previtali Thomas 1998 Quaggio Cristian 1998 Villa Andrea 1998 Villa Diego 1999 Villa Nicolo 1998 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Beretta Alessia 1997 Biraghi Chiara 1997 Cusumano Chiara 1997 Ferrario Martina 1996 Fossati Irma 1997 Melgrati Serena 1996 Misani Laura 1997 Piovesan Sara 1996 Zanzottera Alice 1996 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Bettinelli Matteo 1997 Brioschi Matteo 1997 Camnasio Massimo 1997 Forzano Gianmarco 1996 Fossati Andrea 1997 Giagnorio Davide 1996 Longoni Federico 1996 Moroni Matteo 1996 Quaggio Mattia 1996 Radaelli Marco Alessandro 1996 Rossi Andrea 1997 Sala Giovanni 1997 Tempesti Tommaso 1996 Vecchiato Yuri 1996 Vergani Marco 1996 Via Lorenzo 1996 Promesse Femminile PF Cognome Nome Anno Malacrida Claudia 1993 Previtali Simona 1995 Previtali Erica 1993 Villa Beatrice 1995 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Arosio Matteo 1995 Marchesi Mattia 1995 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Berti Rigo Luca 1988 Fumagalli Alessandro 1991 Fumagalli Simone 1988 Galimberti Michele 1989 Lambrughi Mario 1992 Mastrangelo Luca 1989 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Sala Laura 1966 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Meregalli Antonella 1965 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Casiraghi Lorenzo 1969 Seniores 50 Maschile SM50 Cognome Nome Anno Colzani Marco 1964 Donzelli Paolo 1965 Furlan Eugenio 1961 Passoni Maurizio

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/U-S-ATL-VEDANO/MI054 (2015-08-19)
    Open archived version from archive


  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    e regolamenti Attività Classifiche Calendario e risultati Statistiche ATL LEGNANO Indirizzo VIA GILARDELLI PAL PEREGO 10 20025 Legnano MI Sito web non indicato Presidente Tommaso MASCIOLI N atleti 16 Atleti uomini 5 Atleti donne 11 Regione Lombardia Provincia Milano Email MI060 fidal it Telefono 347 9034157 Giovanili Assoluti Master Storico Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Barbarossa Sara 2004 Canestrari Irma 2004 Cavalleri Marta 2004 Merlotti Demetra 2004 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Binda Patrice 2005 Girotti Francesco 2004 Merlotti Davide 2007 Merlotti Matteo 2007 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Amadio Matilde 2003 Banfi Serena 2003 Dell acqua Viola 2003 Di Vico Carolina 2003 Margozzini Elisa 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Margutti Francesco 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Maretti Stefania 1998 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Canavesi Stefania 1988 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Caniglia Angelo 1979 Seniores 55 Maschile SM55 Cognome Nome Anno Demaria Renzo 1958 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2014 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2013 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2012 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2011 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2010 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2009 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2008 ATL LEGNANO Tommaso MASCIOLI 2007

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-LEGNANO/MI060 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    2007 Martini Andrea 2007 Mazzoleni Alessandro 2009 Milan Gabriele 2004 Moretta Daniele 2009 Paquola Gabriele 2008 Pasquato Simone 2008 Penoni Lorenzo 2006 Perego Davide 2008 Pessi Christian 2006 Pogliani Simone 2009 Pogliani Alessandro 2007 Poloniato Davide 2005 Poloniato Matteo 2008 Presutti Jordi 2006 Ripamonti Federico 2008 Rognoni Francesco 2005 Sandri Filippo 2007 Schiatti Giovanni 2006 Siragusa Christian 2007 Sostaro Riccardo 2007 Sudati Simone 2007 Tambone Matteo 2005 Viscardi Davide 2009 Viteritti Sergio 2007 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Afo Odo Nihad 2002 Barbazza Irene Lucia 2002 Bianchi Ylenia 2003 Cattaneo Giorgia 2003 Gaggioli Eleonora 2002 Heatley Isabel 2003 Hogholt Irene 2002 Negulic Anna Laura 2003 Viscomi Bianca Maria 2003 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Bernasconi Simone 2002 Calvo Emanuele 2002 Chiesa Giacomo 2003 Colombo Mirko 2002 Favrin Giacomo 2002 Marelli Damiano 2002 Micheli Mattia 2002 Monti Luigi 2002 Rizzi Alberto Maria 2002 Zuliani Tommaso 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Ardia Arianna 1999 Braga Alessandra 1998 Chiovenda Alessia 1998 Colombo Giada 1998 Hogholt Lisa 1999 Lazzeroni Bianca 1999 Pocaterra Roberta 1999 Allievi AM Cognome Nome Anno Agrusti Stefano 1999 Bisceglie Samuel 1998 Burattin Francesco 1999 Dotti Alberto 1999 Gallo Manuel Angelo 1998 Pinna Gabriele 1999 Rimoldi Stefano 1999 Sestito Nicholas 1999 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Bastia Elena 1996 Caputo Marika 1997 Ciliberti Marta 1996 Cimato Claudia 1996 Patane Giulia 1997 Spinelli Sara 1996 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Amigoni Alessio 1996 Cremonesi Luca 1996 D aleo Dario Michele 1997 Gritti Simone 1997 Orioli Nicholas 1996 Plati Riccardo 1996 Scognamiglio Luca 1997 Sorice Giuseppe 1997 Zanola Pietro 1996 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Brenna Martino 1993 Bruseghini Alessandro 1993 Cassini Marc 1994 Cefis Giorgio 1995 Celant Valentin Florin 1994 Telli Nicolo 1993 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Cimato Chiara 1990 Colombo Cecilia 1990 Rognoni Emma 1991 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Balestrucci Emanuele 1981 Bassani Paolo 1982 Burattin Massimo 1990 Cozzi Andrea 1987 Di Marino Emanuele 1989 Domenighini Massimiliano 1983 Fiorentino Federico 1986 Ghezzi Matteo Paride 1982 La Porta Cristian 1983 Milani Simone 1983 Pisci Marco 1989 Versace Luigi 1983 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Carucci Valentina 1978 Fugagnoli Chiara 1978 Marchese Teresa 1978 Sandri Stefania 1977 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Colombo Francesca 1974 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Attubato Michela 1969 Busnelli Patrizia 1968 Confalonieri Sabrina 1966 Ioanna Rosaria 1966 Loseto Angela 1970 Ostuni Rosanna 1968 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Bondanini Lucia 1965 Colombo Tarcisia 1963 Farina Silvia 1963 Manini Stefania 1963 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Billwiller Savio 1977 Cerioli Luca 1978 Confalonieri Walter 1979 Doniselli Ivan Virginio 1976 Giazzon Alessio Giovanni 1978 Gorini Fabio 1976 Kirech Rachid 1980 Mares Flavio 1976 Menchise Adriano 1977 Oliva Francesco 1977 Ruggini Marcello 1979 Vitrano Riccardo 1976 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Alzati Oscar 1973 Amadio Gianluca 1973 Baroldi Luca 1974 Bazzocchi Davide 1973 Bina Foto 1971 Bulgherini Gabriele 1975 Canini Cristian 1971 Capretti Francesco 1972 Casamento Roberto 1975 Fabiani

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-VIRTUS-SENAGO/MI062 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Frigerio Tommaso 2009 Fuzio Giacomo 2006 Grassi Edoardo 2005 Grassi Simone 2004 Guidi Filippo 2006 Lobianco Cristian 2004 Lombardi Simone 2009 Lombardi Giuseppe 2004 Mariani Andrea 2005 Mariani Federico 2007 Masciadri Diego 2009 Melotto Federico 2006 Micheletti Gabriele 2005 Nardi Jacopo 2006 Pepe Ignazio 2007 Pozza Alessandro 2007 Pozza Matteo 2005 Radice Andrea 2009 Raffaelli Luca 2006 Rienzo Manuel 2006 Rienzo Andrea 2009 Romano Rodolfo 2007 Romano Sebastiano 2008 Rovacs Roppot Adrian 2004 Sanna Gabriele 2007 Silva Qiuroz Erasmo 2004 Spinello Lorenzo 2005 Tesoro Lorenzo 2009 Trezzi Samuele 2006 Triulzi Riccardo 2006 Trogu Gabriele 2006 Trovesi Andrea 2006 Vaghi Stefano 2005 Vezzani Alberto 2006 Violato Giacomo 2007 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Cesarano Michelle 2003 Fuzio Giulia 2003 Mariani Lucrezia 2003 Marino Linda 2003 Pepe Anna Cristina 2002 Pigoli Silvia 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Barbavara Milo 2002 Braga Davide 2003 Briguglio Daniele 2002 Cali Emanuele 2003 Cappelletti Davide 2003 Cappelletti Andrea Luca 2003 Cogliati Edoardo 2003 Colombo Roberto 2003 Grassi Niccolo 2002 Miceli Roman 2003 Paris Giacomo Renzo 2002 Spinello Emanuele 2003 Veroli Andrea 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Orsi Marianna 1999 Allievi AM Cognome Nome Anno Colombo Alessandro 1999 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Orsi Lorenzo 1997 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Griggio Cristina 1989 Radaelli Silvia 1987 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Arone Stefano 1985 Dambra Marco 1981 De Bonis Stefano 1985 Papagni Daniele 1983 Vergani Gabriele 1988 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Galimberti Valeria 1979 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Albore Teresa Giuliana 1975 Cattaneo Eleonora 1973 Cerliani Marta 1972 Copreni Daniela 1975 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Negri Alessandra 1969 Vigano Mariarita 1966 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Barzaghi Marina 1965 Seniores 55 Femminile SF55 Cognome Nome Anno Sassaro Giovanna

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-CESANO-MADERNO/MI063 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Sofia 2001 Mammana Francesca 2000 Nicolo Fabiola 2001 Pagani Martina Maria 2001 Rivero Sara 2000 Visconti Francesca 2000 Cadetti CM Cognome Nome Anno Brambilla Mattia 2000 Contotto Niccolo 2001 Formenti Samuele 2001 Masiero Mattia 2001 Penati Massimiliano 2001 Peroni Nicolo 2000 Reitano Bryan 2000 Ricci Gramitto Davide 2001 Venturoli Federico 2000 Verga Sergio 2000 Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Bordogna Sara 2006 Bordogna Sofia 2008 Boufarda Rania 2006 Brambilla Alice 2004 Brambilla Chiara 2006 Brambilla Sara 2007 Brambilla Sofia 2009 Carganico Sofia 2007 Casiraghi Melissa 2005 Conti Martina 2006 Contotto Emma 2005 Crivellaro Anna 2004 Di Paola Chiara 2004 Farina Cecilia 2006 Ferrando Giulia 2007 Festa Alice Maria 2006 Fust Alexandra Andrea 2007 Monina Chiara 2004 Pagani Lisa Paola 2009 Passoni Camilla Maria 2007 Rossi Giorgia 2004 Secchi Carolina 2005 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Albanese Luca 2007 Brambilla Tommaso 2006 Brambilla Tommaso 2006 Brioni Dario 2005 Brucoli Federico 2009 Canali Tommaso 2005 Colombo Diego 2007 Coppini Manuel 2004 Crespi Nicholas 2004 Dal Lago Jacopo 2006 Delle Foglie Christian 2007 Farina Edoardo 2007 Mandelli Edoardo 2006 Manno Augusto 2009 Mezzanotte Federico 2006 Mondonico Davide 2007 Pagani Leonardo 2007 Piacentini Andrea 2005 Piacentini Luca 2005 Pianetti Filippo Aurelio 2008 Pianetti Jacopo 2005 Resnati Andrea 2006 Rossi Andrea 2007 Rossi Daniele 2008 Sacco Michele Pio 2005 Sala Gabriele 2008 Secchi Giacomo 2007 Spinelli Samuele 2006 Stucchi Riccardo 2007 Tomba Alessandro 2008 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Appiani Matilda 2003 Bordogna Gaia 2002 Brioni Sofia 2002 Dal Corno Giulia 2002 Dal Lago Giulia 2003 Danova Alice 2002 Galbiati Giulia 2003 Maculotti Giorgia 2002 Multari Carlotta 2002 Porta Martina 2002 Reitano Crystal 2002 Rossi Angelica 2003 Sicilia Veronica 2003 Trezzi Elena 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Bedin Carlo Luciano 2002 Bonora Leonardo 2003 Delle Foglie Alessio 2003 Galbiati Mattia

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-CONCOREZZO/MI065 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Francesca 2000 Tonolini Sofia 2001 Cadetti CM Cognome Nome Anno Baldo Simone 2001 Bertocchi Martino 2001 Bertocchi Lorenzo 2001 Bottari Stefano 2000 Cappato Ambrosini Heiler 2000 Cordani Luca 2000 Cristini Omar 2000 Galluccio Tommaso 2000 Hapau Ioan Ovidiu 2001 Lazzarini Alessandro 2000 Meneguzzo Mattia 2000 Morganti Edoardo 2001 Politi Niccolo 2001 Rossi Luca 2000 Sardelli Matteo 2001 Sartori Vireak 2001 Tallarini Riccardo 2001 Tosana Martino 2001 Villano Paolo 2000 Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Bonaurio Eleonora 2004 Brianti Rebecca 2006 Brocca Romanin Giulia 2004 Buca Chiara Elisabetta 2008 Buca Sofia 2006 Calderini Alessandra 2004 Castelli Giulia 2005 Cornalba Eleonora 2004 De Ciechi Martina 2006 De Ciechi Alessandra 2006 De Val Lisa 2004 De Val Lara 2009 Demontis Alice 2005 Di Nunno Maria Teresa 2005 Famiglietti Matilde 2004 Farina Chiara 2008 Fiorini Cristina 2005 Frongia Juana 2004 Gatti Chiara 2005 Giambusso Alice 2005 Hapau Andrea 2004 Lazioli Rebecca 2005 Locatelli Giorgia 2006 Magnani Irene 2004 Mannu Lucrezia Maria 2004 Manzoni Sara 2009 Marinelli Giada Paola 2004 Marucchi Matilde 2007 Moraschi Matilde 2009 Murelli Camilla 2005 Paghini Greta 2004 Penna Ludovica 2004 Pesare Alice 2004 Rizzo Veronica 2005 Silvestri Irene 2004 Tacchinardi Alice 2004 Tosana Beatrice 2004 Treccani Ilaria 2007 Treccani Aurora 2004 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Alberti Luca 2004 Baldo Matteo 2004 Baldo Andrea 2006 Bianco Davide 2007 Boaria Sebastian 2006 Bodini Andrea 2005 Bolis Stefano 2005 Brocca Romanin Riccardo 2008 Buca Gabriele Angelo 2004 Buonaurio Riccardo 2004 Caenazzo Matteo 2007 Caimmi Davide 2004 Cardani Pietro 2006 Caselotti Andrea 2004 Casula Marco 2006 Casula Samuele 2004 Chiappa Matteo 2008 Chiaverini Matteo 2006 Chiaverini Federico 2006 Cirgioni Luca 2007 Comito Mirko 2007 Crepaldi Federico 2006 Crista Roberto 2004 De Val Luca 2006 Erba Gabriele Angelo 2004 Farina Giacomo 2005 Gaidella Marco 2006 Gallotti Pietro 2004 Giambusso Andrea 2007 Giambusso Andrea Giuseppe 2007 Hamed Rami 2004 Hamed Ramez 2004 Ingala Simone 2004 Liverland Dascanio Stanislav Michele 2005 Longo Davide Andrea 2008 Luce Gabriele 2004 Manzoli Alessandro 2004 Manzoni Matteo 2007 Mariotti Andrea 2005 Moraschi Lorenzo 2006 Morganti Jacopo 2005 Murchio Marco 2004 Murelli Riccardo 2009 Novelli Leonardo 2004 Parolo Daniele 2004 Perrucci Diego 2006 Piciaccia Davide 2005 Porricelli Alessandro 2007 Porricelli Gabriele 2004 Proto Cesare 2008 Saffi Daniel 2005 Sassanelli Lorenzo 2004 Savaglia Marco 2005 Silvestri Simone Marco 2006 Tasso Alessandro 2004 Tessera Marco 2004 Tinelli Tommaso 2004 Vasta Davide 2004 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Abbrescia Laura Sabrina 2002 Bonati Laura 2003 Carini Irene 2002 Corrado Matilde 2003 Di Francesco Irene 2002 Famiglietti Emma 2002 Garletti Claudia 2002 Granata Elena 2002 Graziadei Ilaria 2003 Lazioli Deborah 2002 Manzoli Marta 2002 Marchese Chiara 2003 Parotti Giada 2002 Perna Martina 2002 Peroni Giorgia 2003 Proto Gabriella 2002 Ronchini Alizee 2003 Rossi Michela Andrea 2003 Salaro Matilde 2002 Selmi Carola 2002 Soler Silvia 2002 Trisciuzzi Gaia 2002 Venturelli Sara 2003 Villa Angela 2002 Zotta Ilaria 2003 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Bastone Nicolo 2003 Beznea Alexandru 2002 Bonetti Mihail 2002 Bucca Francesco 2003 Chiaverini Niccolo 2003 Cletini Matteo 2002 Erba

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/SCUOLA-SPORTIVA-ATL-PUNTO-IT/MI066 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    salute Quesiti frequenti FAQ Convenzione Assicurativa Media Accrediti stampa Pubblicazioni Contatti Atletica in TV Notizie Giudici Chi sono i Giudici Circolari e Verbali Convocazioni Dalle Regioni Formazione Modulistica Norme Tecniche In evidenza Attività Norme e regolamenti Attività Classifiche Calendario e risultati Statistiche POL ATL BOLLATE NOVATE Indirizzo VIA DIAZ 9 20021 Bollate MI Sito web non indicato Presidente Fabrizio RICCI N atleti 0 Atleti uomini 0 Atleti donne 0 Regione Lombardia Provincia Milano Email MI067 fidal it Telefono 02 3543955 Master Storico Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Aglieri Cristiano 1972 Beretta Federico 1974 Seniores 50 Maschile SM50 Cognome Nome Anno Ricci Fabrizio 1961 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2014 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2013 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2012 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2011 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2010 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2009 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2008 POL ATL BOLLATE NOVATE Fabrizio RICCI 2007 POL ATL BOLLATE NOVATE Mariachiara MANNUCCI 2006 POL ATL BOLLATE NOVATE Mariachiara MANNUCCI 2005 POL ATL BOLLATE Mariachiara MANNUCCI 2004 POL ATL BOLLATE Mariachiara MANNUCCI 2003 POL ATL BOLLATE Mariachiara MANNUCCI 2002 POL ATL

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/POL-ATL-BOLLATE-NOVATE/MI067 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    2006 Banfi Luca 2008 Baselice Cristian 2008 Bonalumi Andrea 2007 Brambilla Giorgio 2008 Bregni Tommaso 2008 Busato Federico 2007 Capobianco Alessio 2007 Casartelli Pietro 2004 Celotto Omar 2008 Cervo Simone 2007 Ciccone Matteo 2009 Cirocco Edoardo 2008 Conforti Andreoni Gabriele 2005 Copani Niccolo 2008 Crippa Ivan 2004 Donald Kevin Chinemereni 2008 Dossi Matteo Giuseppe 2004 Drusian Marco 2006 Esposti Alessandro 2005 Falcinelli Carlo 2009 Fazzari Andrea 2007 Ferrari Matteo 2009 Ferri Bryan Nicolas 2004 Finazzi Gabriele 2005 Gerbasio Stefano 2007 Girasa Francesco 2005 Gori Massimiliano 2008 Gori Alessandro 2008 Granzini Tommaso 2006 Grossier Luca 2004 Gurgone Gianluca 2006 Lindner Alessandro 2007 Lissoni Tommaso 2008 Lorusso Giorgio 2005 Lunghi Giorgio 2005 Maffiolini Tommaso 2004 Magni Roberto 2008 Malatesta Pietro 2009 Marinelli Jacopo 2004 Marrara Andrea 2004 Marrara Matteo 2008 Marrari Alessandro 2006 Mingrone Mattia 2009 Napoli Mattia 2006 Nossan Matteo 2006 Oldani Mattia 2009 Pineschi Lorenzo 2008 Pioltelli Giona 2008 Pirotta Andrea 2008 Pirovano Mattia 2008 Pizzaballa Giacomo 2009 Poma Marco 2007 Prandin Lorenzo 2009 Presti Luca 2008 Redaelli Cristian 2007 Riga Fabrizio 2005 Riminucci Tomas 2009 Riva Simone 2004 Rizza Andrea 2008 Rizza Marco 2006 Rozzoni Federico 2005 Ruscelli Riccardo 2005 Sacca Gabriele 2007 Sala Edoardo 2009 Sardi Riccardo 2005 Savo Gabriele 2009 Simbolo Lorenzo 2004 Teruzzi Giorgio 2005 Torre Samuele 2008 Varalli Milo 2005 Vergata Alessandro Francesco 2004 Vigano Simone Giuseppe 2006 Vitale Leonardo 2006 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Battaia Anna Benedetta 2003 Calegari Margherita 2003 Conte Giulia Idelma 2002 Fantoni Mara Benedetta 2002 Fattori Francesca 2003 Ferrari Fabiana 2003 Ferrari Beatrice 2003 Galbiati Arianna 2003 Galliani Chiara 2003 Girasa Benedetta 2003 Granzini Greta 2003 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Bramati Samuele 2002 Caiani Andrea 2003 Cerea Marco 2002 Cisana Lorenzo 2002 David Giacomo 2003 Fedeli Gabriele 2003 Galimberti Samuele 2002 Locci Alessandro 2002 Lunghi Emanuele 2003 Malagutti Dimitri 2002 Malengo Nicolo 2002 Mussi Luca 2003 Rossi Pietro 2002 Rozzoni Riccardo 2003 Sesana Alberto Giuseppe 2002 Soren Paolo 2003 Teruzzi Giacomo 2002 Villa Giacomo 2002 Zaninello Bruno 2003 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Gottellini Sonia 1988 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Casella Claudio 1986 Cunegatti Riccardo 1982 Deponti Roberto 1990 Messa Massimo 1983 Radaelli Giorgio 1984 Rigoni Davide 1986 Turconi Gabriele 1983 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Marchesin Laura 1978 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Aucello Chantal 1971 Castelli Annalisa 1971 Ghezzi Simona 1972 Ruggeri Raffaella 1973 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Garolla Raffaella 1969 Rovelli Roberta 1967 Tremolada Monica 1970 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Ferrario Daniela Maria 1963 Orsi Imelda 1964 Sala Elena 1964 Taliento Roberta 1964 Seniores 55 Femminile SF55 Cognome Nome Anno Crespi Anna Maria 1960 Pirotta Carla 1957 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Bartocci Fabio 1978 Berrettarossa Alberto 1979 Davolio Roberto 1979 De Seta Paolo 1976 Ferrari Gian Luca 1979 Prino Marco 1980 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Barlassina Cristiano 1971 Berrettarossa Francesco 1973 Broggi Paolo 1972 Caminati Francesco 1973 Ciccone Marco 1971 De Simone Nicolantonio 1974

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-CLUB-VILLASANTA/MI068 (2015-08-19)
    Open archived version from archive



  •