web-archive-it.com » IT » F » FIDAL.IT

Total: 1952

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Anno Barbabietola Matteo 2007 Boccali Emanuele 2005 Cuppoloni Emanuele 2006 Cuppoloni Alessandro 2006 Fioriti Gabriele 2007 Manini Riccardo 2008 Massini Amedeo 2009 Pandolfi Balbi David 2004 Rossi Ludovico 2006 Sabatucci Fabio 2004 Scotti Michele 2005 Toma Francesco 2004 Venarucci Alessio 2004 Venarucci Andrea 2008 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Arana Molina Alessia 2003 Menzolini Emma 2003 Trippolini Marta 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Bura Giulio 2002 Calandrini Francesco 2003 Cristillo Francesco 2002 Marcelloni Mario 2002 Piergentili Andrea 2002 Rosati Alessandro 2003 Rosignoli Andrea 2002 Speziali Giacomo 2003 Volpi Lorenzo 2002 Zinna Davide 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Fusi Maria Beatrice 1998 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Ciancabilla Francesco 1997 Mencarelli Michele 1996 Pecci Alessandro 1997 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Ciancabilla Nicola 1995 Sabatini Giacomo 1995 Santucci Davide 1994 Sargenti Andrea 1994 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Brufani Andrea 1987 Caseti Gabriele 1990 Cinquegrana Raffaele 1987 Cinquegrana Giovanni 1985 Cosimetti Samuele 1986 Costanzi Matteo 1989 Degli Esposti Marco 1984 Falcinelli Davide 1985 Giusepponi Danilo 1984 Gorietti Giacomo 1988 Lazzari Edoardo 1990 Matteuzzi Nicola 1981 Meazzi Davide 1982 Medici Michele 1987 Monacelli Leonardo 1990 Mori Marco 1983 Passeri Francesco Luca 1987 Pettirossi Giovanni 1983 Picchiarelli Nicola 1985 Ramacci Mirko 1985 Rossi Alessandro 1992 Susta Jonatan 1986 Urbanella Andrea 1983 Valecchi Edoardo 1990 Villanova Marco 1986 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Moretti Simona 1977 Rotini Sara 1978 Scassini Ilaria 1976 Zuniga Eliana Marcela 1977 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Cimarelli Loredana 1972 Lanari Silvia 1974 Moretti Francesca 1974 Pannacci Michela 1973 Raponi Alessia 1972 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Cherchi Renata 1967 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Zum Tobel Ulrike 1961 Seniores 65 Femminile SF65 Cognome Nome Anno Badiali Vilma 1950 Badiali Vilma 1950 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Angelucci Enrico 1978 Benedetti Paolo 1979 Falaschi Fabio 1976 Frasconi Alessandro 1980 Haibel Mourad 1978 Mattioli Andrea 1978 Ravacchioli Gabriele 1979 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Baldoni Roberto 1974 Bellatalla Luca 1973 Casagrande Luca 1971 Cremaschi Manuel 1972 Giuriati Mirco 1972 Lilli Roberto 1975 Lucchetti Andrea 1975 Luccioli Luigi 1971 Mancinelli Ivan 1975 Minelli Michele 1972 Neroni Claudio 1973 Pianelli Sandro 1975 Possati Carlo 1973 Santucci Luca 1974 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Bianchi Marco 1967 Conti Piergiorgio 1970 D atanasio Fabio 1970 De Santis Francesco 1968 Mariani Giordano 1969 Rovai Fabio 1968 Tifi Alberto 1968 Seniores 50 Maschile SM50 Cognome Nome Anno Bazzucchi Mauro 1965 Caligiana Stefano 1964 Luna Maurizio 1963 Menconi Federico 1962 Seniores 55 Maschile SM55 Cognome Nome Anno Margutti Vladimiro 1960 Pascucci Danilo 1960 Seniores 60 Maschile SM60 Cognome Nome Anno Andreoli Carlo Alberto 1955 Lazzari Claudio 1953 Mangialasche Alfonso 1951 Rossetti Corrado 1951 Seniores 65 Maschile SM65 Cognome Nome Anno Felicetti Vincenzo 1949 Marcelli Silvio 1949 Muletti Carlo 1947 Rossi Antonio 1950 Seniores 70 Maschile SM70 Cognome Nome Anno Manzetti Bruno 1941 Data Livello Denominazione Tipologia Località 06 07 06 R camp reg p m cadetti e

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/A-S-ATHLON-BASTIA/PG003 (2015-08-19)
    Open archived version from archive


  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    2005 Pasquini Caterina 2009 Pasquini Maria Sara 2008 Pastore Laura 2008 Peruzzi Ester 2007 Pioppi Caterina 2004 Remoli Lucrezia 2004 Ricciarelli Simona 2006 Rondolini Maddalena 2007 Saveri Elisa 2004 Semprevivo Emma 2009 Simonucci Alice 2007 Simonucci Elisa 2005 Singh Anchal Elise 2008 Sisani Cloe 2006 Tacunan Murrugarra Sara Isbel 2007 Taffini Benedetta 2007 Tempesta Alice 2009 Tiriduzzi Ginevra 2004 Trabalza Maria Giulia 2006 Vagheggini Emma 2008 Vergoni Siria 2006 Vinti Francesca 2005 Volpini Saracca Johanna 2009 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Agnisan Elio 2008 Ambrosetti Stefano 2005 Antonini Filippo 2006 Arronenzi Riccardo 2009 Assini Andrea 2007 Bacchiocchi Francesco 2008 Bacchiocchi Davide 2006 Bagnetti Leonardo 2004 Bandoli Simone 2006 Barbanera Enrico 2008 Bardani Federico 2009 Barluzzi Francesco 2007 Barluzzi Luca 2009 Bellavita Samuele 2005 Bellezza Selhadin 2005 Bellini Francesco 2006 Ben Naser Livio 2006 Berti Tommaso 2008 Betti Edoardo 2007 Biagioli Marco 2007 Bistoni Matteo 2005 Boccioli Lorenzo 2004 Bonanni Leonardo 2009 Bondi Nicola 2005 Borrazza Pietro 2005 Bottausci Simone 2007 Broccoletti Matteo 2004 Buco Riccardo 2007 Caldarola Davide 2007 Cardaioli Samuele 2004 Cerqueglini Pietro 2009 Chirco Francesco 2006 Ciani Francesco 2007 Ciani Lorenzo 2006 Ciculo Lorenzo 2005 Cirimbilli Francesco 2007 Cirimbilli Riccardo 2004 Contaldo Andrea 2007 Curci Nicola 2006 De Feo Achille 2009 Della Ciana Nicola 2008 Dottori Mattia 2004 Dottori Christian 2008 Epifanio Francesco 2005 Ercolanelli Lorenzo 2009 Fabiani Filippo 2006 Fagiolini Eugenio 2008 Farinelli Riccardo 2005 Ferraldeschi Leonardo 2008 Ferretti Andrea 2005 Focardi Davide 2005 Forasiepi Edoardo 2006 Fornaca Federico 2006 Frustini Lucio 2009 Fuscagni Alex 2006 Galta Emanuele 2007 Gioia Oscar Davide 2004 Gionti Lorenzo 2007 Giovagnoni Gioele 2006 Giovagnoni Mattia 2009 Gomes Jacopo 2008 Grassi Samuel 2006 Islami Kevin 2004 Lambroni Emanuele 2005 Le Voci Giovanni 2004 Le Voci Claudio Walter 2006 Lucarini Leonardo 2006 Macellari Michele 2005 Maghini Filippo 2004 Magnani Luca 2007 Malorgio Luca 2007 Mariotti Damiano 2007 Marucchini Lorenzo 2006 Mastromatteo Davide 2004 Micheletti Augusto 2006 Milletti Francesco 2004 Momi Gioele 2009 Monacelli Francesco 2007 Monaldi Nicola 2008 Montagnoli Lorenzo 2005 Montagnoli Francesco 2007 Moretti Gioele 2005 Nardoni Marco 2006 Orli Alessio 2005 Oyemi Leonard Osizemede 2006 Paci Filippo 2008 Paltriccia Leonardo 2008 Patriarca Micol 2007 Patumi Francesco 2006 Patumi Gabriele 2008 Pecetti Francesco 2006 Pecetti Andrea 2008 Pelagracci Davide 2006 Pelagracci Matteo 2004 Pellegrini Mattia 2007 Pelliccia Samuele 2009 Picciafuoco Claudio 2007 Pierotti Giordano 2006 Pigliautile Tommaso 2005 Piselli Luca 2007 Ragni Mattia 2008 Rissouni Ayoub 2007 Romano Matteo 2004 Rondanini Paolo 2009 Rosati Francesco 2008 Sabatini Alessio 2004 Salvucci Alessandro 2006 Saveri Lorenzo 2007 Sisani Aimone 2005 Tosti Gabriele 2006 Trabalza Daniele 2004 Valentino Federico 2009 Vallifuoco Edoardo 2009 Volpini Saracca Alexander 2007 Ziarelli Nicola 2007 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Alessandrelli Gioia 2003 Alfonsi Ilaria 2002 Baldelli Miiam 2003 Cardaioli Noemi 2002 Cavalaglio Sara 2002 Cerami Erica 2003 Fracassini Melissa 2003 Gioia Karen Daniela 2002 Gomes Ilenia 2003 Maghini Matilde 2002 Marconi Giulia 2002 Massoli Margherita 2003 Panciarola Giorgia 2002 Pessia Anna Chiara 2002 Pierassa Camilla 2003 Ricci Arianna 2002 Secca Caterina 2002 Summa Rebecca Ingrid 2002 Vinti

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-LIBERTAS-A-R-C-S-PERUGIA/PG004 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    regolamenti Attività Classifiche Calendario e risultati Statistiche MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Indirizzo VIA PIERO DELLA FRANCESCA 24 06012 Citta Di Castello PG Sito web http www marathonclubcdc it Presidente Luca MARTINELLI N atleti 3 Atleti uomini 3 Atleti donne 0 Regione Umbria Provincia Perugia Email PG011 fidal it Telefono 333 9929006 Assoluti Master Storico Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Conti Marco 1984 Fratini Francesco 1981 Marini Giuseppe 1982 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Poesini Federica 1976 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Signorelli Silvia 1973 Seniores 60 Femminile SF60 Cognome Nome Anno Caiotti Egle 1951 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Aquilani Luca 1976 Bandini Simone 1977 Bianconi Enrico 1977 Mari Roberto 1979 Pascolini Alessandro 1977 Vergni Lorenzo 1976 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Capanni Francesco 1974 Coacri Maurizio 1974 Guerrieri Alessio 1972 Zucchini Andrea 1971 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Berta Paolo 1966 Cardinali Mauro 1969 Del Bene Riccardo 1966 Fadda Andrea 1966 Falleri Massimiliano 1967 Guerrini Giuseppe 1970 Mancini Franco 1966 Migliorucci Luca 1968 Morganti Sergio 1969 Vecchini Sergio 1970 Seniores 50 Maschile SM50 Cognome Nome Anno Aquilani Massimo 1963 Comanducci Alessio 1965 Cucchiarini Sergio 1964 Pierini Giuseppe 1961 Seniores 55 Maschile SM55 Cognome Nome Anno Aquilani Luciano 1956 Cecchini Claudio 1959 Martinelli Giorgio 1959 Migliarotti Sergio 1958 Seniores 60 Maschile SM60 Cognome Nome Anno Coacri Antonio 1951 Giorgi Giuliano 1951 Seniores 65 Maschile SM65 Cognome Nome Anno Giannini Piero 1946 Giombini Giuliano 1950 Girelli Lucio 1946 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Luca MARTINELLI 2014 MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Luca MARTINELLI 2013 MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Luca MARTINELLI 2012 MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Luca MARTINELLI 2011 MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Luca MARTINELLI 2010 MARATHON CLUB CITTA DI CASTEL Luca

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/MARATHON-CLUB-CITTA-DI-CASTEL/PG011 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Anna Maria 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Andreoli Filippo 2002 Giglietti Lorenzo 2002 Giglietti Fabrizio 2003 Ragni Thomas 2003 Allievi AM Cognome Nome Anno Alberati Nicola 1999 Breghi Alessandro 1999 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Bellini Nicolo 1997 Ben Amida Amin 1996 Conti Federico 1996 Montanucci Alessandro 1997 Sahota Niraj 1996 Togni Lorenzo 1996 Promesse Femminile PF Cognome Nome Anno Fiorini Costanza Vittoria 1993 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Bellina Enrico 1994 Bruja Angelo 1995 Costabile Lorenzo 1993 Laaroubi Ali 1994 Laurenti Alessandro 1993 Maran Mattia 1993 Mariangeli Matteo 1994 Nizamov Timur 1993 Pagnini Alex 1994 Ricotta Lorenzo 1994 Rutkowski Alessandro 1995 Talegalli Lorenzo 1994 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Pipparoni Giorgia 1990 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Berti Alessandro 1991 Costanzi Alessio 1991 Grazieschi Gianluca 1990 Grazieschi Paolo 1992 Marsili Eros 1982 Mortini Andrea 1990 Nicolini Stefano 1988 Proietti Romoli Fabio 1991 Rugo Alessio 1983 Tangocci Stefano 1990 Vibi Francesco 1984 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Di Marco Giulia 1980 Enriquez Irene 1977 Rastelli Valeria 1980 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Marchili Paola 1971 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Angelucci Paola 1970 Fratini Lucia Simona 1970 Mercuri Barbara 1970 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Basigli Ivana 1962 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Cintioli Carlo 1978 Corpodicristo Paolo 1978 Lasagna Ivan 1976 Lillacci Federico 1979 Miele Davide 1979 Peruzzi Nicola 1977 Srna Tarik 1980 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Aquilino Lorenzo 1972 Boccioli Stefano 1973 Borgioni Fabrizio 1972 De Rosa Raffaele 1972 Giulianelli Gian Luca 1971 Minciotti Massimiliano 1972 Minniti Luca 1975 Pisani Emilio 1971 Rosati Diego 1972 Salvato Michele 1972 Zoccolini Michele 1974 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Andreoli Gianni 1970 Belfico Michele 1967 Cataldo Federico 1967 Cecchetti Mauro

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-CAPANNE-PRO-LOCO-ATHL-TEAM/PG014 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    indicato Presidente Matteo NATILI N atleti 61 Atleti uomini 39 Atleti donne 22 Regione Umbria Provincia Perugia Email PG017 fidal it Telefono 075 8942733 Giovanili Assoluti Master Storico Cadette CF Cognome Nome Anno Bertoldi Caterina 2000 Nicolai Paolina 2000 Nicolai Olivia 2001 Pianigiani Veronica 2000 Cadetti CM Cognome Nome Anno Cascianelli Michele 2001 Ceagoreanu Denis 2000 Cerquaglia Jacopo 2000 Cinque Simone 2000 Devrij Thomas 2000 Forini Vadym 2000 Ingaldson Benjamin 2000 Prudenzi Raffaele 2001 Trastulli Matteo 2001 Trippella Francesco 2001 Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Alemanno Agnese 2005 Angori Giulia 2006 Angori Anna 2004 Crescini Gemma 2005 Cristofari Sara 2008 Galletti Rachele 2004 Manni Ginevra Maria 2007 Moretti Chiara 2004 Orvietani Virginia 2008 Persichetti Anna 2007 Piacenti Sofia 2005 Rocca Scilla 2009 Rosati Benedetta 2009 Tagliavento Chiara 2007 Vissani Rachele 2004 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Amore Emanuele 2005 Befani Tommaso 2008 Bellucci Alessandro 2007 Bicchi Edoardo 2009 Burchi Gabriele 2009 Canulli Rocco 2009 Cini Lorenzo 2007 Cristofari Simone 2006 Della Botte Davide 2008 Dentini Andrea 2007 Donati Thomas 2008 Finistauri Nico 2005 Mecarelli Giovanni 2005 Mele Tommaso 2007 Melis Leonardo 2009 Moorhouse James 2005 Natale Agostino 2009 Perugini Pietro 2007 Poggiani Grace 2004 Provenzani Andrea 2004 Tacchio Lorenzo 2006 Tagliavento Simone 2005 Tinarelli Luigi 2005 Tinarelli Alberto 2005 Tomba Massimo 2008 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Travaglini Noemi 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Guadagno Francesco 2002 Pace Lorenzo 2003 Passagrilli Alessio 2003 Poggiani Ange 2003 Allieve AF Cognome Nome Anno Pinci Federica 1999 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Nini Eleonora 1997 Seniores 70 Maschile SM70 Cognome Nome Anno Gramaccia Corrado 1944 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 G S UISPORT AVIS TODI Matteo NATILI 2014 G S UISPORT AVIS TODI Matteo NATILI 2013 G S UISPORT AVIS TODI Matteo NATILI 2012 G S UISPORT

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/G-S-UISPORT-AVIS-TODI/PG017 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    CUS PERUGIA Indirizzo VIA TUDERTE 10 06126 Perugia PG Sito web http www cusperugia it Presidente Pierluigi CAVICCHI N atleti 59 Atleti uomini 0 Atleti donne 59 Regione Umbria Provincia Perugia Email PG018 fidal it Telefono 075 32120 Assoluti Master Storico Allieve AF Cognome Nome Anno Anselmi Margherita 1998 Basili Rachele 1998 Bibi Elena 1998 Cibotti Veronica 1998 Coccia Sara 1999 Conte Ginevra 1999 Di Fiore Margherita 1999 Fortunati Lorenza 1998 Giorgi Giulia 1999 Gnagnarini Anna 1999 Gori Aurora 1999 Gubbini Costanza 1998 Magaletta Enola 1998 Napolitano Valentina 1998 Pacconi Miriam 1999 Paradisi Linda 1998 Patrignani Martina 1999 Radicchia Virginia 1998 Ramini Caterina 1999 Santificetur Nadine 1998 Santilli Martina 1998 Tomba Cecilia 1998 Trasciatti Giulia 1999 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Barchi Enrica 1997 Binucci Benedetta 1996 Colangelo Anna 1996 Cuzzocrea Aurora 1997 Di Nucci Flavia 1997 Fabiani Elisa 1996 Filippi Alice 1996 Fiorucci Elena 1997 Forelli Emanuela 1996 Martineau Mariette 1997 Minciotti Martina 1996 Moroni Micaela 1996 Mouhib Leila 1997 Pericoli Agnese 1997 Renzini Giulia 1996 Schiavoni Monica 1996 Trasciatti Sara 1996 Trottolini Martina 1997 Promesse Femminile PF Cognome Nome Anno Lini Debora 1994 Martinetti Costanza 1995 Pacilli Elisa 1993 Partenzi Elisa 1995 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Bosch Shanti 1992 Francario Giulia 1985 Grafeo Sascia 1992 Guerrini Gloria 1988 Isidori Sofia 1990 Lazzari Alessandra 1991 Marchesini Laura 1992 Moretti Silvia 1987 Petrangeli Eugenia 1992 Pileri Cristina 1986 Ricci Elena 1988 Ricci Eleonora 1990 Scarponi Benedetta 1988 Vecchi Anna 1991 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Pedetti Valeria 1973 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 ATL LIBERTAS ARCS CUS PERUGIA Pierluigi CAVICCHI 2014 ATL LIBERTAS ARCS CUS PERUGIA Pierluigi CAVICCHI 2013 ATL LIBERTAS ARCS CUS PERUGIA Pierluigi CAVICCHI 2012 ATL LIBERTAS ARCS CUS PERUGIA Pierluigi CAVICCHI 2011 C U S PERUGIA Pierluigi CAVICCHI 2010 C U S

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-LIBERTAS-ARCS-CUS-PERUGIA/PG018 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    2000 Rossi Pietro 2001 Saramet Simion 2001 Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Brucato Stella 2006 Cavalieri Emma 2006 Cecchini Vittoria 2004 Centi Alessia 2006 Crocioni Margherita 2005 D auria Sofia 2007 Dirksen Angelica 2009 Galaverni Lorenza 2006 Gori Gaia 2007 Martellini Martina 2009 Martinelli Carolina 2005 Petroni Lucrezia 2008 Pignatale Sara 2004 Pignatale Cecilia 2005 Stabile Marialuna 2006 Ubertini Maria Vittoria 2005 Vagni Sarah 2006 Vitali Sofia 2007 Volpe Vittoria 2009 Volpe Arianna 2006 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Albrigo Edoardo 2007 Barafani Giacomo 2006 Bedini Federico 2005 Bianchi Simone 2007 Bocci Giorgio 2006 Brizi Nicolo 2007 Briziarelli Leone 2008 Brunori Alberto 2005 Capotorti Luigi 2006 Celani Dario 2006 Cicchiello Lorenzo 2005 Cicchiello Leonardo 2006 Ercolanetti Nicolo 2006 Fiorella Alessandro 2005 Formica Andrea 2005 Gattaponi Francesco 2006 Genovese Nicola 2004 Gori Libero 2005 Granocchia Andres Felipe 2004 Lare Lantone Theodore Maoulom 2005 Laudenzi Mattia 2008 Mancini Alberto 2008 Marani Lorenzo 2008 Marchetti Francesco 2006 Mariani Filippo 2007 Marini Alessandro 2006 Martellini Davide 2006 Monacelli Nicolo 2006 Monni Emanuele 2005 Motambo Federic Pietro 2005 Nicosia Gabriel 2004 Palumbo Pietro 2008 Patacca Daniele 2005 Pecchiai Pietro 2007 Raschi Luca 2005 Sereni Lucarelli Federico 2005 Tomassoni Jacopo 2007 Totaro Tommaso 2005 Ubertini Edoardo 2008 Vagnetti Alessandro 2004 Vagnetti Francesco 2005 Vagni Leonardo 2008 Vantaggi Riccardo 2004 Vitali Samuele 2004 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Baldelli Elisabetta 2002 Caldarelli Matilde 2003 Centi Francesca 2002 Corboli Annamaria 2002 Cruciani Caterina 2002 D alessandro Claudia 2002 Gatti Alessandra 2002 Vocca Maia 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Barafani Matteo 2003 Bellini Matteo 2002 Cappelletti Luca 2002 Cerquiglini Carlo 2003 Giorgi Achille 2002 Nana Ianik 2002 Pignatale Lorenzo 2002 Vallocchia Enea 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Arcelli Federica 1999 Baldelli Angela 1998 Castellani Francesca 1999 Gatti Giulia 1998 Gori Gloria 1998 Gori

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-CSAIN-PERUGIA/PG020 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    e risultati Statistiche ATL LIB CITTA DI CASTELLO Indirizzo VIA ENGEL 1 06012 Citta Di Castello PG Sito web non indicato Presidente Ugo mauro TANZI N atleti 15 Atleti uomini 6 Atleti donne 9 Regione Umbria Provincia Perugia Email PG021 fidal it Telefono 338 4307792 Giovanili Assoluti Storico Cadette CF Cognome Nome Anno Ghigi Maddalena 2000 Marconi Martina 2000 Cadetti CM Cognome Nome Anno Rogliani Emiliano 2000 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Cozzari Simone 2006 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Giorgis Gregorio 2002 Vignati Michele 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Antimi Greta 1998 Aridei Martina 1998 Bordonaro Delia 1999 Cecchetti Anna 1998 Fabbri Anastasia 1998 Quieti Anais 1998 Stinchi Virginia 1999 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Balocchi Leonardo 1997 Comanducci Lorenzo 1997 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Ugo mauro TANZI 2014 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Ugo mauro TANZI 2013 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Sergio SIGNORELLI 2012 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Sergio SIGNORELLI 2011 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Sergio SIGNORELLI 2010 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Sergio SIGNORELLI 2009 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Sergio SIGNORELLI 2008 ATL LIB CITTA DI CASTELLO Sergio SIGNORELLI 2007 ATL LIB CITTA

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-LIB-CITTA-DI-CASTELLO/PG021 (2015-08-19)
    Open archived version from archive



  •