web-archive-it.com » IT » F » FIDAL.IT

Total: 1952

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Vigiani Benedetta 2007 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Accorroni Edoardo 2008 Adamo Christian 2009 Badiali Francesco 2009 Baioni Luca 2004 Barbini Federico 2008 Bartolini Giorgio 2005 Battaglini Matteo 2007 Brega Enrico 2006 Cameranesi Samuele 2005 Campanelli Andrea 2008 Carnevali Francesco 2008 Cartechini Andrea 2008 Casoni Giovanni 2004 Catena Giacomo 2007 Cieri Riccardo 2008 Costagliola Alessandro 2008 Cupido Gabriele 2008 D urso Gabriele 2009 Di Donato Matteo 2006 Di Donato Simone 2007 Dolcini Matteo 2006 Dolcini Diego 2007 Evoli Cristian 2006 Falcetta Giacomo 2007 Fiorella Emanuele 2004 Fossati Pesaresi Fabrizio 2007 Gatti Leonardo 2007 Gherghi Giovanni 2007 Giaccaglia Leonardo 2005 Giorgi Alessandro 2008 Giorgi Davide 2007 Giovagnoli Alessandro 2009 Gobbato Lorenzo 2005 Gobbato Fabrizio 2009 Iacovacci Cesare 2009 Iurini Filippo 2004 Loccioni Giulio 2008 Luchetti Leonardo 2005 Luconi Alessandro 2005 Magi Paolo 2009 Marchesini Giacomo 2007 Marinelli Nico 2006 Marini Matteo 2007 Massafra Marco 2007 Maurizi Matteo 2008 Mazzieri Leonardo Maria 2005 Mezzelani Francesco 2004 Moses Marvelous Osasogie 2005 Moses Wisdom Osawese 2007 Olivieri Federico 2005 Pettirossi Yuri 2005 Pierucci Giovanni 2008 Pizzo Claudio 2004 Polenta Mattia 2005 Proserpio Enrico 2008 Raggetta Giulio 2008 Rossini Alberto 2008 Sartori Marco 2004 Serloni Ludovico 2006 Sorrisi Matteo 2007 Sorrisi Alessandro 2006 Spano Daniel 2009 Spegne Alessandro 2008 Stacchiotti Alessandro 2008 Stacchiotti Francesco 2006 Staffolani Jonathan 2009 Strappato Luca 2005 Suppa Gabriele 2004 Tomarelli Alessandro 2006 Valentini Giacomo 2009 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Beccacece Maria 2002 Costaggiu Alessandra 2003 Ghergo Angelica 2002 Giannini Chiara 2003 Graciotti Angie 2002 Mancini Martina 2002 Pasquali Silvia 2002 Perucci Stella 2003 Pesaresi Irene 2002 Rinaldi Stella 2002 Sagliaschi Giulia 2003 Saracchini Benedetta 2003 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Ajello Tommaso 2003 Aurioso Enrique 2002 Battista Cristian Rosario 2003 Bellezza Michele 2002 Biondini Lorenzo 2003 Collura Gabriele 2003 Collura Stefano 2003 Fagiani Andrea 2003 Gentiluomo Diego 2002 Ghergo Emanuele 2002 Kudhi Fabian 2002 Lorenzetti Roman 2002 Lunardi Riccardo 2002 Magnanini Giacomo 2003 Mengoni Dennis 2003 Persiani Tommaso 2002 Romagnoli Simone 2002 Santoni Lorenzo 2003 Saracchini Leonardo 2002 Vaccarini Samuele 2003 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Cesaretti Elena 1997 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Schimmenti Gaetano 1994 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Todo Emirejona 1988 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Andreeva Tatiana 1977 Balerci Letizia 1978 De Felice Cristina 1976 Landi Mersia 1977 Marchegiani Samuela 1979 Pacifici Irene 1978 Ramazzotti Roberta 1979 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Dolcini Elenia 1975 Pereira De Sousa Soraia 1975 Virgini Vania 1971 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Dolcetti Barbara 1967 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Bessone Paola 1962 Circolani Elisabetta 1961 Dardani Daniela 1964 Dolcini Fabiola 1964 Ferri Elisabetta 1962 Frontini Lina 1961 Principi Graziella 1961 Rinaldoni Lorella 1962 Zampini Claudia 1965 Seniores 60 Femminile SF60 Cognome Nome Anno Busilacchi Morena 1955 Seniores 65 Femminile SF65 Cognome Nome Anno Zambelli Rosanna 1947 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Terre Michele 1976 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Sampaoli Sergio 1966 Vignoli Massimo 1966 Seniores 50 Maschile SM50

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATLETICA-OSIMO/AN001 (2015-08-19)
    Open archived version from archive


  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Tappi Anna Lou 2004 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Ambrosini Matteo 2005 Anibaldi Matteo 2006 Anibaldi Diego 2008 Antonelli Filippo 2004 Ballerini Simone 2004 Beci Luca 2006 Bergamo Thomas 2006 Biocchi Lorenzo 2005 Bisci Alessandro 2006 Boldrini Edoardo 2008 Brusatti Mattia 2007 Capalti Davide 2009 Conti Alessio 2006 Coppari Jacopo 2004 Cornelli Yesuneh 2006 Crialesi Filippo 2004 Crialesi Francesco 2007 Crialesi Francesco 2006 Del Principe Edoardo 2006 Ferranti Mattia 2004 Ferroni Riccardo 2006 Galletti Giordano 2005 Gasparini Lorenzo 2004 Gasparini Riccardo 2008 Gerini Jean Marc 2005 Giacometti Alessandro 2004 Giampieri Gabriele 2008 Innocenzi Alejandro 2004 Lilli Gabriele 2004 Loroni Matteo 2005 Paccapelo Davide 2006 Pellegrini Jacopo 2005 Picheler Ott Giacomo 2007 Poeta Gabriele 2006 Pupilli Andrea 2008 Quaresima Carlos Felipe 2006 Raggi Simone 2009 Ranxa Francesco 2005 Remigi Gabriele 2004 Riccioni Marco 2004 Riccioni Lorenzo 2006 Romani Giacomo 2006 Ruggeri Jacopo 2008 Santos Rodriguez Vilson Alexandre 2004 Saralvo Dario 2007 Sciamanna Pietro 2007 Stopponi Pietro 2005 Stroppa Lorenzo 2004 Venturelli Nico 2005 Venturelli Andrea 2005 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Allegrucci Noemi 2003 Baldoni Gloria 2002 Bardella Ludovica 2002 Braconi Vesna 2003 Carini Federica 2002 Corvo Sara 2002 Dominici Giulia 2002 Gerace Giorgia 2002 Gerini Elodie 2002 Maltoni Rebecca 2003 Ninno Maria 2002 Partenzi Sofia 2002 Romagnoli Chiara 2002 Stazi Benedetta 2002 Tavares Santos Luana 2002 Tavares Santos Veronica 2002 Vito Elena 2003 Zepponi Vanessa 2003 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Argalia Manuel 2002 Bravi Filippo 2002 Cesaroni Carlo 2002 Ciampicari Stefano 2003 Cingolani Emiliano 2003 Dominici Paolo 2003 Gambini Michele 2002 Ghidetti Francesco 2002 Girolametti Andrea 2002 Lorenzini Giacomo 2002 Mehmedi Berat 2002 Menghini Matteo 2002 Mingarelli Andrea 2002 Nucci Nicolas 2003 Petrongari Saverio 2002 Riccitelli Simone 2002 Rosignoli Andrea 2002 Spadini Nicolo 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Ballelli Benedetta 1999 Barberis Emilia 1999 Conti Maria Nora 1999 Dell osso Benedetta 1999 Fabietti Giulia 1998 Fratoni Maya 1999 Giacometti Beatrice 1999 Lattanzi Linda 1999 Maggi Elisa 1999 Pellegrini Sabrina 1998 Pjeshka Claudia 1998 Salemi Amira 1999 Stimilli Virginia 1999 Tavares Santos Ludmylla 1999 Allievi AM Cognome Nome Anno Busti Marco 1998 Fiorani Filippo 1998 Ilvettini Giovanni 1999 Luzi Riccardo 1999 Mariani Valerio 1998 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Bartoccetti Alessandra 1996 Bongiovanni Jenny 1996 Cecchini Benedetta 1996 Cipolletta Beatrice 1997 Giuliodori Elena 1997 Papi Giada 1996 Ruggiero Elettra 1997 Stopponi Lucia 1996 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Farinelli Lorenzo 1997 Raggi Riccardo 1997 Romagnoli Mirko 1997 Ruhul Amen 1996 Promesse Femminile PF Cognome Nome Anno Bonafoni Ilaria 1995 Marinelli Angelica 1994 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Marinelli Nicolo 1994 Stelluti Davidh 1995 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Lippera Giulia 1989 Testarmata Martina 1991 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno De Feo Emanuele 1985 Delpio Jacopo 1985 Nacca Domenico 1989 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Cristallini Patrizia 1968 Tiranti Federica 1968 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Tittarelli Fiorella 1963 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Giacometti Marco 1979 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Bosi Luca

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/A-ATL-FABRIANO/AN002 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    2005 Prisco Francesco 2008 Romagnoli Alessandro 2008 Schettino Francesco 2006 Stacchiotti Pietro 2005 Tavoni Marco 2008 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Albanelli Viola 2002 Biasin Elisa 2003 Cionchi Federica 2002 Fantazzini Adele 2003 Fantazzini Maria 2003 Gasparri Eleonora 2002 Gatti Asia 2003 Malatesta Alessia 2002 Mangialardo Matilde 2003 Marincioni Sofia Maria 2002 Ragni Michela 2002 Severini Caterina 2002 Varela Aurora 2002 Zamponi Martina 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Capati Andrea 2003 Colaci Alessio 2002 Costantini Giacomo 2003 D errico Gioel 2003 De Grandis Federico 2003 Doga Francesco 2002 Francioni Luca 2002 Gagliardini Dario 2003 Lontri Marco 2003 Moretti Matteo 2002 Mosca Riccardo 2002 Petreni Federico 2003 Principi Tommaso 2003 Raiola Riccardo 2003 Rocchetti Riccardo 2002 Zandri Samuele 2003 Allieve AF Cognome Nome Anno Baccanti Matilde 1998 Mazzoli Sara 1998 Orciani Ilaria 1998 Piersantelli Maddalena 1998 Allievi AM Cognome Nome Anno Calderaro Angelo 1999 Cascio Giacomo 1999 Colaci Matteo 1998 Del Vecchio Luca 1998 Orciani Michele 1999 Piazzolla Pietro 1999 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Cordini Michele 1996 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Pucci Michele 1995 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Filippi Teresa 1984 Piersimoni Giorgia 1985 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Giaccani Diego 1989 Nicolai Michele 1985 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Polenta Laura 1976 Roccetti Giulia 1980 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Gambacorta Maria Ausilia 1964 Sciarretta Mirta 1963 Seniores 55 Femminile SF55 Cognome Nome Anno Adrario Erica 1959 Giacobelli Mery 1958 Seniores 65 Femminile SF65 Cognome Nome Anno Jangudakis Concetta 1946 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Focanti Fabrizio 1976 Morsucci Francesco 1977 Moscoloni Giancarlo 1977 Solfanelli Andrea 1979 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Abelle Andrea 1972 Cavola Gianluca 1971 Donzelli Gabriele 1972 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Antonucci Marco 1968 Belli

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/A-S-ATLETICA-FALCONARA/AN003 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    e risultati Statistiche ATL VALLESINA Indirizzo VIA AGRARIA 17 60035 Jesi AN Sito web non indicato Presidente Andrea maria MARANI N atleti 54 Atleti uomini 33 Atleti donne 21 Regione Marche Provincia Ancona Email AN005 fidal it Telefono 0731 211616 Giovanili Storico Cadetti CM Cognome Nome Anno Bambini Federico 2000 Giretti Vasile 2000 Marani Federico 2000 Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Albanesi Maria 2005 Attilio Greta 2007 Bartolucci Lucia 2006 Bernarducci Sofia 2004 Donninelli Aurora 2004 Filipponi Caterina 2004 Fiordelmondo Sofia 2004 Frattesi Francesca 2004 Scortichini Eva 2006 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Cerioni Francesco 2004 Cesaroni Pietro 2006 David Maicol Marco 2006 Filonzi Giovanni 2005 Filonzi Jacopo 2005 Filonzi Thomas 2007 Fiordelmondo Andrea 2007 Fossi Luca 2005 Leoni Francesco 2004 Magrini Giulio 2006 Migliore Matteo 2004 Novelli Diego 2005 Pacci Tommaso 2008 Petrelli Thomas 2005 Piersigilli Luca 2006 Romagnoli Giovanni 2008 Sbarbati Luca 2004 Tombolini Luca 2006 Vietri Jacopo 2007 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Botnari Francesca 2003 Carosi Dayanna Yamilec 2002 Casagrande Ugolino Agnese 2002 Coen Lavinia 2003 Coltorti Eugenia 2003 Frattesi Chiara 2002 Gambaccini Margherita 2002 Marani Francesca 2002 Mignanelli Veronica 2002 Montesi Camilla 2002 Paone Arianna 2002 Pellegrini Federica 2003 Ragazzi Maschile RM

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-VALLESINA/AN005 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Norme Tecniche In evidenza Attività Norme e regolamenti Attività Classifiche Calendario e risultati Statistiche ATL CHIARAVALLE Indirizzo VIA SANT ANDREA 60033 Chiaravalle AN Sito web http mariopstoni libero it Presidente Mario PISTONI N atleti 53 Atleti uomini 23 Atleti donne 30 Regione Marche Provincia Ancona Email AN007 fidal it Telefono 071 948541 Giovanili Storico Cadette CF Cognome Nome Anno Affan Sara 2001 Agostinelli Sara 2001 Alessandroni Matilde 2001 Busti Chiara 2001 Chiappini Nicole 2000 Dolciotti Noemi 2001 Gambella Sara 2000 Latini Chiara 2000 Moretti Silvia 2001 Moretti Livia 2001 Olivetti Aurora 2001 Pasquini Giulia 2000 Piergigli Giorgia 2000 Sampaolo Alice 2000 Stimilli Caterina 2001 Cadetti CM Cognome Nome Anno Barchetta Christian 2001 Bongiovani Davide 2000 Foggia Francesco 2000 Moretti Dario 2001 Pistoni Lorenzo 2001 Rossetti Leonardo 2000 Esordienti Femminile EF Cognome Nome Anno Aringoli Giulia 2004 Badiali Chiara 2004 Calamante Giorgia 2005 De Amicis Giulia 2005 Festus Succes 2004 Marzioni Ilenia 2004 Muzzi Alessandra 2004 Palermo Gloria 2005 Rivera Ventura Esperanza Felicia 2004 Stimilli Elena Sofia 2004 Esordienti Maschile EM Cognome Nome Anno Ferrucci Michele Pio 2005 Gambella Francesco 2004 Salmonti Tommaso 2005 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Enache Andreia 2003 Piazza Aurora 2003 Piazza Anna 2002 Salemi Alice 2002 Santinelli Sara 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Angeloni Marco 2002 Ascani Simone Roberto 2002 Barchetta Alex 2003 Carestia Federico 2002 De Rosa Lorenzo 2003 Galassi Giovanni 2002 Giorgio Leonardo 2002 Giuliodori Francesco 2003 Marchetti Loan 2003 Marcucci Filippo 2002 Perini Giovanni 2002 Piazza Alberto 2003 Piombetti Leonardo 2002 Sebastianelli Davide 2002 Anno gestione Denominazione Presidente 2015 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2014 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2013 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2012 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2011 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2010 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2009 ATL CHIARAVALLE Mario PISTONI 2008 ATL CHIARAVALLE Carlo ARMATI 2007 ATL

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-CHIARAVALLE/AN007 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Calendario e risultati Statistiche ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Indirizzo VIA MATTEOTTI 19 60022 Castelfidardo AN Sito web non indicato Presidente Luciano SALETTI N atleti 2 Atleti uomini 2 Atleti donne 0 Regione Marche Provincia Ancona Email AN009 fidal it Telefono 071 780835 Assoluti Master Eventi Storico Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Duranti Daniele 1984 Mogetta Luca 1982 Seniores 60 Femminile SF60 Cognome Nome Anno Cagnoni Anna Maria 1954 Cingolani Maria 1953 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Frati Andrea 1977 Mazzieri Daniele 1976 Pantalone Marco 1979 Saraceni Davide 1976 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Curina Francesco 1974 De Michele Simone 1973 Duranti Cristian 1975 Silvi Christian 1974 Tanoni David 1975 Vagnarelli Andrea 1973 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno Brandoni Carlo 1969 Grilli Cicilioni Marco 1967 Marini Gianluca 1968 Santini Riccardo 1966 Terrucidoro Roberto 1970 Vita Fabio 1969 Seniores 50 Maschile SM50 Cognome Nome Anno Gioacchini Corrado 1964 Maggetti Giacomo Engels 1965 Seniores 55 Maschile SM55 Cognome Nome Anno Filonzi Giancarlo 1960 Isolani Bruno 1957 Ricci Nazzareno 1960 Sampaolesi Daniele 1959 Seniores 60 Maschile SM60 Cognome Nome Anno Banchetti Luciano 1951 D amico Carlo Renato 1951 Seniores 75 Maschile SM75 Cognome Nome Anno Carli Paolo 1936 Data Livello Denominazione Tipologia Località 10 05 R 35 TROFEO AVIS LORIS BALDELLI VALEVOLE 2 PROVA CDS MASTER Valevole come Gran Prix Marche Master STRADA Castelfidardo AN Anno gestione Denominazione Presidente 2015 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2014 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2013 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2012 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2011 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2010 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2009 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2008 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2007 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO Luciano SALETTI 2006 ATL AMAT AVIS CASTELFIDARDO

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/ATL-AMAT-AVIS-CASTELFIDARDO/AN009 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Sgardi Gloria 2002 Spinsanti Alice 2002 Tazioli Giulia 2002 Tombolini Chiara 2002 Vivarelli Carlotta 2002 Zampini Arianna 2002 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Bernetti Simone 2002 Burchiani Filippo 2002 Capanni Nicola 2002 Colletta Matteo 2002 Crescenzi Francesco 2002 Giantesani Mattia 2002 Giardi Riccardo 2003 Grati Francesco 2003 Mentrasti Giulio 2003 Nubilosi Filippo 2002 Pedini Edoardo 2003 Regni Marco 2002 Sanna Nicola 2003 Santoro Manuel 2002 Tortorelli Francesco 2003 Triccoli Mattia 2003 Allieve AF Cognome Nome Anno Alvarez Navarro Ariana Elizabeth 1999 Ancora Caterina 1999 Borghetti Manuela 1998 Castellotti Anna 1999 Coacci Sara 1999 Fabbretti Sofia 1998 Honorati Valentina 1999 Linternari Eugenia 1998 Maraschio Sofia 1999 Marinelli Melania 1999 Paladini Elisa 1998 Piccini Ilaria 1998 Piersigilli Sara 1998 Reiser Melanie 1998 Rossetti Claudia 1999 Scarabotto Roberta 1999 Allievi AM Cognome Nome Anno Barontini Simone 1999 Carloni Jacopo 1998 Di Curzio Riccardo 1999 Duca Roberto Maria 1999 Giantomasso Alessandro 1999 Lamura Emilio 1998 Malatesta Davide 1999 Mengarelli Francesco 1998 Naspetti Leonardo 1998 Paccamiccio Federico 1999 Petrucci Giacomo 1999 Piersigilli Giuseppe 1999 Pigliapoco Mattias 1998 Ranucci Luca 1999 Salvanelli Luca 1998 Valchera Gabriele 1999 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Bellagamba Cristina 1996 Bernardi Giada 1997 Berti Sara 1997 Franconi Federica 1997 Garuti Francesca 1997 Gioacchini Ludovica 1997 Luna Stefania 1997 Luna Beatrice 1997 Masini Federica 1997 Meme Precious 1997 Salvi Monica 1997 Salvi Lucia 1996 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Ambrogetti Attilio 1996 Carnevali Edoardo 1996 Castellucci Andrea 1997 Di Gaetano Giacomo 1996 Di Maio Leonardo 1996 Discepoli Matteo 1996 Grasselli Samuele 1996 Latini Alessandro 1997 Promesse Femminile PF Cognome Nome Anno Beccacece Alessia 1994 Buscarini Martina 1994 Carbonari Arianna 1995 Generi Alice 1995 Musciano Camilla 1994 Vaccarini Giorgia 1995 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Carluccio Tancredi 1995 Gaim Tekia Semere 1995 Lucarini Lorenzo 1995 Micheletti Mirco 1995 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Giovannini Francesca 1987 Mezzelani Elisa 1986 Savechko Yana 1987 Talevi Valentina 1992 Testasecca Mariangela 1981 Vispo Valentina 1982 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Borini Nicola 1988 Bugaro Francesco 1990 Cassisi Eduardo 1991 Ciappa Paolo 1986 D alberto Diego 1981 Diop Ousseynou Fall 1985 Fiorini Federico 1992 Gargamelli Andrea 1989 Giorgialongo Emanuele 1986 Montesi Luca 1985 Monti Alessio 1989 Owusu Michael 1985 Seniores 35 Femminile SF35 Cognome Nome Anno Spinsanti Francesca 1976 Vispo Julia 1979 Zecca Alice 1980 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Ramazzotti Alessia 1973 Roseli Dos Santos 1971 Santana Maria Liliana 1972 Venturini Claudia 1975 Viviani Isabella 1971 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Brugnoli Francesca 1970 Santoni Loredana 1969 Seniores 50 Femminile SF50 Cognome Nome Anno Capuano Maria Grazia 1963 Gambelli Annalisa 1963 Montanari Donatella 1963 Rosolani Donatella 1965 Santinelli Paola 1961 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Brusaferri Marco 1977 Del Buono Luigi 1979 Paciotti Gabriele 1976 Paparella Yuri 1976 Pelusi Pietro 1978 Pugnaloni Fabrizio 1979 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Carnevalini Michele 1972 Cerquetella Giovanni 1974 Concettoni Francesco 1971 De Vito Mauro 1973 Fiorini Alessandro 1973 Francavilla Giovanni 1971 Frezzotti Andrea 1971 Guidi Giulio

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/S-E-F-STAMURA-ANCONA-A-S-D-/AN010 (2015-08-19)
    Open archived version from archive

  • FIDAL - Federazione Italiana Di Atletica Leggera
    Francesco 2004 Festuccia Matteo 2008 Galvano Diego 2005 Garofano Giovanni 2006 Giacchini Marco 2004 Joualy Walid 2005 Madeo Michele 2005 Maiolini Gabriele 2007 Novelli Federico 2005 Pecci Diego 2005 Pierabelli Nicolas 2005 Pierdica Cristian 2008 Radoni Lorenzo 2007 Tesei Karim 2008 Tesei Omar 2006 Ragazzi Femminile RF Cognome Nome Anno Faloia Marianna 2003 Gardoni Asia 2003 Mancini Alice 2003 Rabinelli Agnese 2003 Sanchioni Emma 2003 Ragazzi Maschile RM Cognome Nome Anno Baleani Fabio 2002 Bolognini Massimiliano 2003 Buontempo Filippo 2003 Di Nuzzo Alessandro 2003 Di Rella Tommaso 2003 Gallucci Tommaso 2003 Giugliarelli Davide 2002 Mecarelli Matteo 2003 Pasqualini Alessandro 2002 Pierangeli Matteo 2003 Ravaioli Daniel 2002 Sgalla Antonio 2003 Tonnini Emanuele 2002 Allieve AF Cognome Nome Anno Macias Maia 1999 Tavoni Alessandra 1999 Allievi AM Cognome Nome Anno Pirani Piergiorgio 1998 Sordoni Luca 1999 Stecconi Diego 1998 Juniores Femminile JF Cognome Nome Anno Braconi Giorgia 1996 Juniores Maschile JM Cognome Nome Anno Tarsi Andrea 1997 Promesse Femminile PF Cognome Nome Anno Ferroni Laura 1994 Gaetani Linda 1993 Pauri Lucia 1993 Promesse Maschile PM Cognome Nome Anno Babini Francesco 1993 Burini Nicolas 1993 Fagnani Marco 1994 Seniores Femminile SF Cognome Nome Anno Cappella Debora 1984 Leone Iaele 1989 Seniores Maschile SM Cognome Nome Anno Radoni Mario 1988 Ramini Michele 1981 Seniores 40 Femminile SF40 Cognome Nome Anno Fuganti Monia 1973 Seniores 45 Femminile SF45 Cognome Nome Anno Lazzari Agnese 1966 Pavoni Barbara 1970 Seniores 55 Femminile SF55 Cognome Nome Anno Gavini Anna 1959 Martedi Paola 1956 Tosoni Gabriella 1956 Seniores 60 Femminile SF60 Cognome Nome Anno Lanari Agnese 1954 Piccinini Anna 1952 Seniores 35 Maschile SM35 Cognome Nome Anno Barone Antonio 1980 Cinti Danilo 1978 Manganello Flavio 1977 Mannella Luca 1978 Seniores 40 Maschile SM40 Cognome Nome Anno Gasparri Alessandro 1972 Lombardi Marco 1975 Seniores 45 Maschile SM45 Cognome Nome Anno

    Original URL path: http://www.fidal.it/societa/SPORT-D-L-F-ANCONA/AN015 (2015-08-19)
    Open archived version from archive



  •